SIKÇA SORULAN SORULARA CEVAPLAR

 

1. BLW Marketim’de hangi ürünleri bulabilirim?

 

Bebeğiniz ve tüm aileniz için organik sertifikalı temel gıda ürünlerini (tahıllar, baklagiller, kahvaltılıklar, yağlar, sağlıklı atıştırmalıklar, kuruyemişler vb), temizlik, kozmetik ürünlerini bulabilirsiniz. İyi tarım uygulamaları ile üretilmiş, doğal, sağlıklı, katkısız, rafine şeker içermeyen ürünleri alabilirsiniz. Organik tekstil, kitap ve doğaya saygılı ekolojik çeşitli ürünler marketimizde yer almaktadır. 

 

2. Ürün seçimi nasıl yapılıyor?

 

Üreticilerimiz ürün seçimi aşamasında ürün numunelerini, tüm sertifika ve üretim izni belgelerini bize ulaştırıyor. Ürün içerikleri detaylı olarak incelendikten ve analiz raporları kontrol edildikten sonra numune deneme süreci başlıyor. Ürün numuneleri onaydan geçtikten sonra tedarik başlıyor. Üreticilerimizin üretim atölyeleri düzenli ziyaret ediliyor, bağlı bulundukları Tarım ve Hayvancılık İl / İlçe Müdürlüklerinin düzenli raporları kontrol ediliyor. 

 

Üreticilerimizi seçerken en önem verdiğimiz kriterlerin başında butik ve mevsiminde üretim yapılması geliyor. Ayrıca ülkemizde yetişen yerli Atalık tohumların kullanılmasına, hibrit veya GDO’lu tohumlarla üretim yapılmamış olmasına dikkat ediyoruz. Hiçbir gıda, temizlik, tekstil veya kozmetik ürününümüz sağlığa zararlı kimyasal ve koruyucu içermiyor. 

 

Ürünlerin raf ömrüne oldukça önem veriyoruz. Hiçbir ürün stoklarımızda 3-7 günden fazla beklemiyor ve stoklu çalışmıyoruz. Sürekli yenilenen sipariş sistemimiz ile her zaman taze üretilen ürünlerin siparişlerini veriyoruz. Bu nedenle son kullanma tarihi yaklaşmış ürün stoklarımız arasında bulunmuyor. Tüm gıda ürünlerimizin mal kabulü ve çıkışında son kullanma tarihi kontrolleri yapılıyor.

 

3. Ürünler nasıl paketleniyor, nerede hazırlanıyor?

 

Tüm ürünlerimiz İzmir Merkez depomuza geliyor, gerekli kalite kontrol işlemleri yapıldıktan sonra stoklarımıza giriyor. Siparişleriniz üzerine uzman personelimiz tarafından kargolanmaya uygun durumda paketlemesi yapılıyor. Kargo sürecinde hasar görmemeleri adına üstün çaba sarfediliyor. Tüm siparişleriniz İzmir Merkez depoda sürekli kontrol altında hazırlanıp, seçtiğiniz kargo firmasına teslim ediliyor.

 

Un, makarna, tahıl ve baklagil grubundaki kargo esnasında patlama, paket delinmesi vb gibi riskleri olan ürünler daha önce kullanılmamış temiz buzdolabı poşetlerine konuyor, dökülme vb oluşursa bu ikinci poşet koruması ile kullanabiliyorsunuz.

 

Peynir, tereyağ gibi soğuk zincir gönderilen ürünlerde özel ısı yalıtımlı poşetler ve buz kalıpları kullanılıyor. Böylece 48-72 saate kadar ısı kaybı olmadan sizlere gönderimi sağlanıyor.

 

Yumurta gibi oldukça hassas ürünler ise özel sünger viyollerde gönderiliyor. Yumurtalar siparişiniz üzerine her sabah taze olarak üreticimizden geliyor ve aynı gün sizlere gönderiliyor. 

 

Taze sebze ve meyveler, gönderim günlerinde tarladan direkt alınıp depomuza ulaştırılıyor ve aynı gün sizlere gönderiliyor.

 

4. Nasıl üye olabilirim?

 

www.blwmarketim.com websitemizde "Üyelik” menüsünden tamamen ÜCRETSİZ olarak üye olabilirsiniz. Siparişlerinizi üye olarak veya üye olmadan da oluşturabilirsiniz ancak üyelikli alışverişte farklı avantajlar elde edersiniz. Üyelik formunu eksiksiz doldurup üye olduğunuzda her siparişinizde tekrar isim-soyisim, adres ve telefon bilgisi girmeniz gerekmez. Ayrıca her siparişinizde üyeliğinize özel puan biriktirebilir ve bu puanlarınızı indirim çeki olarak ileriki siparişlerinizde değerlendirebilirsiniz. Tüm kampanya ve anlık bildirimlerimizden anında haberdar olursunuz. 

Üye olurken İsim-Soyisim, Adres, Telefon ve E-mail bilginizi doğru ve eksiksiz girmeniz gerekmektedir.

 

 

5. Nasıl sipariş verebilirim?

 

 • www.blwmarketim.com web sitemiz üzerinden online sipariş verebilirsiniz. 
 • 0545 836 97 36 nolu telefonumuzdan WhatsApp uygulaması üzerinden sipariş listenizi Müşteri Temsilcilerimize ulaştırabilirsiniz. Sizin adınıza sipariş oluşturulur. (Bu yöntemle sadece Havale/EFT ve Kapıda Tahsilatlı sipariş verebilirsiniz.)
 • Aradığınız ürüne web sitemizdeki "Arama” bölümünden veya bağlı bulunduğu kategori menüsünden ulaşabilirsiniz.

 

6. Sipariş süreci nasıl işliyor?

 

 • Web sitemizde seçmiş olduğunuz ürünleri "Sepete ekle” butonuna basarak sanal alışveriş sepetinize eklersiniz. Sepetinize eklediğiniz ürünler tamamlandığında, siparişin onaylanabilmesi için teslimat ve fatura bilgilerinizi girip, kargo şirketinizi seçip, ödeme adımına geçersiniz.
 • Siparişinizi web sitemiz üzerinden verdiğinizde, sistemimiz size "Siparişiniz Onaylandı” maili göndermektedir.
 • Siparişiniz onaylandıktan sonra "Siparişiniz Tedarik Sürecindedir” maili gönderilir ve siparişinizdeki ürünlerin tedarik aşaması başlar.
 • Siparişiniz faturalandığında ve koliniz hazırlanmaya başladığında "Siparişiniz Hazırlanıyor” maili gönderilir.
 • Siparişiniz seçtiğiniz kargo firmasına teslim edildiğinde ve kargo takip numaralara bize ulaştığında, "Siparişiniz Kargoya Verildi” maili size gönderilir. Kargo takip numaraları SMS yoluyla da gönderilmektedir.
 • Siparişinizin tüm aşamalarını, websitemizde "Hesabım > Siparişlerim” menüsünden takip edebilirsiniz.

 

7. Siparişimin ödemesini nasıl yapabilirim?

 

 • Kredi & Banka Kartı veya Sanal Kart : Siparişinizin ödeme aşamasına geldiğinizde kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz bizlerle paylaşılmamakta ve sistemimizde saklanmamaktadır. 3D Secure ile ve 256 Bit SSL sertifikası ile korunmaktadır.
 • Havale & EFT : Sipariş verdikten sonra 24 saat içerisinde, İşbankası hesaplarınızdan HAVALE, diğer banka hesaplarınızdan EFT- Elektronik Para Transferi- ile ödeme yapabilirsiniz. Siparişinizi oluşturduğunuzda ekranınızda sipariş numaranız ve ödeme tutarınız yazar. Sistemimiz de "Siparişiniz Alındı” maili gönderir. Size gelen sipariş bildirim e-mailinde de sipariş numaranız yazar. Havale veya EFT işlemi ile para transferi yaparken, bu sipariş numarasını ödeme açıklaması satırına yazınız. Böylece Finans&Muhasebe birimimiz ödemenizle siparişinizi eşleştirebilir. Havale/EFT ödemelerde dilerseniz, websitemizdeki "Havale Bildirim Formu”nu kullanarak da ödemenizi bize iletebilirsiniz. Havale&EFT ödemeniz 24 saat içerisinde (hafta sonu 48 saat) hesabımıza iletilmediği durumda "Siparişiniz Ödeme Bekliyor” maili sistem tarafından otomatik olarak gönderilir. Siparişi takiben 72 saat sonra sistem tarafından siparişinizin otomatik iptali gerçekleşir.

 

      Havale veya EFT ile ödeme yaparken lütfen aşağıdaki banka bilgilerini kullanınız:

 

      Alıcı Adı: BLWMARKETİM GIDA SAN. VE TİC. A.Ş. 

 

(Not: Alıcı adı kısmı bazı bankalarda harf limiti ile sınırlandırılmıştır bu durumda alıcı adını sığdığı yere kadar yazmanız yeterlidir.)

 

      T.C. İşbankası IBAN: TR71 0006 4000 0013 4940 4871 20

 

Önemli Not: Alıcı adına BLW, BLW MARKETİM veya üstteki şirket adımız dışında bir isim yazdığınızda, ödemeniz bize iletilmez ve hesabınıza geri döner. 

 

 • Kapı Tahsilatlı Ödeme : Siparişinizi Yurtiçi kargo seçeneği ile Kapı Nakit veya Kapı Kredi Kartlı olarak verebilirsiniz. UPS Kargo seçeceği tercih ederseniz, Kapı Nakit olarak verebilirsiniz.

      Kargo firmaları, kapı tahsilatlı gönderilerde kargo ücretinin yanı sıra kapıda tahsilat ücreti de tahsil etmektedir. Bu ücretler aşağıdaki gibidir;

 

 

 

 • Yurtiçi Kargo Kapı Nakit : 9.90 TL
 • Yurtiçi Kargo Kapı Kredi Kartı : 9.90 TL

 

 

8. Siparişimde ekleme veya değişiklik yapmak istiyorum, nasıl yapabilirim?

 

Siparişinizde ekleme sistemimizde yapılamamaktadır. Bir sipariş daha oluşturup, siparişlerinizin birleştirilmesini ve ek bir kargo ücreti oluşursa iadesini talep edebilirsiniz. 0 545 836 97 36 nolu telefonumuzdan veya [email protected] e-mail adresimizden siparişinizle ilgili taleplerinizi bizlere sipariş numaranız, isim-soyisminiz ile birlikte iletebilirsiniz. Sipariş verildikten sonraki ürün değişiklikleri için de lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

9. WhatApp siparişi nasıl oluşturabilirim ve süreç nasıl işler? 

 

0545 836 97 36 nolu telefonumuza hafta içi ve Cumartesi günleri mesai saatlerimiz olan 09:00-18:00 saatleri arasında sipariş listesinizi iletebilirsiniz.

Sipariş listenizle birlikte, isim-soyisim, açık adres bilgileriniz ve telefon bilginizi de iletmeniz gerekmektedir. Fatura kesilebilmesi ve kargo bilgilerinin doğru girilebilmesi için bu bilgilerin doğru ve eksiksiz tarafımıza ulaşması gerekmektedir. Ödeme seçeceği olarak Havale&EFT veya Kapı Tahsilatlı (Kapı Nakit & Kapı Kredi Kartı) seçebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapmak isterseniz WhatsApp sipariş hattımızdan size yardımcı olamıyoruz. Kredi kartı ile alışveriş yapmak isterseniz, lütfen www.blwmarketim.com web sitemizden siparişinizi oluşturunuz. 

 

10. Hediye çeki kullanımı nasıl yapabilirim?

 

 

Öncelikle www.blwmarketim.com web sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üye olduğunuzda vermiş olduğunuz her siparişinizde hesabınızda puan birikmeye başlar. Bu puanlar 5TL tutarını geçtiğinde hediye çekine dönüştürebilirsiniz. Ayrıca kampanya dönemlerimizde kullanmanız üzere sizlere indirim kodları gönderebiliriz. Bu kodları da hediye çeki kodu olarak kullanabilirsiniz. Alışverişiniz sırasında ürünleri sepete attıktan sonra ekranın altında "HEDİYE ÇEKİ" kullan bölümüne oluşturmuş olduğunuz veya bizim göndermiş olduğumuz hediye çeki kodunu girebilirsiniz. Böylece çek tutarınız toplam ödeme miktarınızdan düşmüş olur.

 

11. Kargo ücreti nedir ve alışveriş tutarına dahil midir?

 

Yurtiçi Kargo tercihinizde kargo ücreti 16.90 TL’dir. 

125 TL ve üzeri siparişlerinizde Türkiye içinde KARGO ÜCRETSİZDİR.

Güncel "Kargo Ücretsiz” kampanyalarımızın takibi için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

Kapı tahsilat ücretleri, kargo ücretinden ayrıdır.

 

Kıbrıs Gönderimleri: Kıbrıs’a gönderim yapılmaktadır, Kıbrıs gönderimlerine kolinizin desi bilgisine göre özel kargo ücreti çıkmaktadır. Kıbrıs gönderilerinizin desi hesabı için 0545 836 97 36 nolu telefonumuzdan veya [email protected] e-mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Yurtdışı Gönderimleri : Yurtdışı ülkelere UPS Hava Kargo ile gönderim yapılmaktadır. (24-48 saat içerisinde teslim). Yurtdışı gönderimlerine kolinizin desi bilgisine göre özel kargo ücreti çıkmaktadır. Yurtdışı gönderilerinizin desi hesabı için ülke ve adres bilgilerinizi iletmek için  0545 836 97 36 nolu telefonumuzdan veya [email protected] e-mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

12. Kargom ne zaman hazırlanır ve gönderilir? Ne zaman ulaşır?

 

Hafta içi mesai günlerinde saat 16:00’a kadar olan siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya verilir. Özel durumu olan veya o an için stoklarımızda bulunmayan bir ürün varsa en geç 24 saat içerisinde tedarik edilir ve kargonuz siparişinizin ertesi günü yola çıkar.

 

Cuma günü 16:00 sonrası ve hafta sonu verilen siparişleriniz, hafta sonları kargo firmaları dağıtım yapmadığı için Pazartesi günü kargoya verilir.

 

Özel durumu olan ürünler;

 

 • Soğuk gönderilen ürünler (peynir, tereyağ vb.) : Pazartesi-Salı ve Çarşamba günleri kargo çıkışı yapılır.
 • Taze sebze ve meyve : Salı ve Çarşamba günleri kargo çıkışı yapılır.

 

13. Siparişim kargolandıktan sonra nasıl takip edebilirim?

 

Siparişiniz hazırlandıktan sonra aynı gün içerisinde kargoya verilir. "Siparişiniz Kargolandı” maili akşam 19:00-22:00 saatleri arasında size gönderilir ve kargo takip numaranız bu mail içerisinde yer alır. Aynı zamanda websitemizden "Hesabım > Siparişlerim > Kargo Takip” menüsünden de kargo takip numaranızı bulabilirsiniz. Kargonuzu, kargo takip numaranız ile seçmiş olduğunuz kargo şirketinin web sitesinden veya mobil uygulamasından takip edebilirsiniz. Dağıtıcı şubenin telefon ve adres bilgilerine de kargo firması web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kargo sürecindeki gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Ancak kargo firması ile çözemediğiniz problemler oluşursa bizimle iletişime geçip destek alabilirsiniz. 

 

Kargolarınız İzmir Merkez depomuzdan gönderilmektedir. İzmir’e 600 km uzaklıktaki şehirlere 24 saat, 600 km üstü uzaklıktaki şehirlere 48 saat içinde teslimat yapılmaktadır.

 

Kargo hakkında doğru bilinen yanlışlar;

 • "Kargo kuryesi dağıtıma çıkarken müşteriyi arar.” : Kargo firmalarının şubeleri veya kuryeleri dağıtım öncesinde veya sırasında müşteriyi aramak zorunda değillerdir. Kargonuzun dağıtıma çıkıp çıkmadığını size e-mail ile gönderilen kargo takip numarasından takip etmeniz gerekir. Dağıtıma çıkıldığında kargonuzun statüsü "dağıtımda” olarak değiştirilir. Kargonuz dağıtımdayken adresinizde beklemenizi rica ederiz.
 • "Kurye bir daha gelir.” : Kargo firmaları oldukça yoğun çalışmaktadır ve ne yazık ki adresinize sadece 1 kez gelirler. Bir kez daha dağıtıma çıkmazlar. Eğer dağıtımdayken adresinizde bulunmaz iseniz kargonuzu ilgili kargo şubesinden 2 iş günü içerisinde almanız gerekir, aksi durumda kargonuz bize iade edilir.
 • Kargo firmaları Pazar günleri ve tüm resmi tatillerde kapalıdır. Cumartesi günleri de yarım gün mesai yaparlar ve genelde mal kabul eder ama dağıtım yapmazlar. Bu nedenle Cuma-Cumartesi günleri verilen siparişlerinizin hafta sonu size teslim edilmesi ne yazık ki mümkün değildir.

 

14. Siparişim geldi, kargo sürecinde hasar görmüş, ne yapmalıyım?

 

Bizler ne kadar sağlam paketleme yapsak da koliniz veya içindeki ürünlerden bazıları kargo sürecinde hasar görebilir. Kargonuzu teslim alırken mutlaka kuryenin önünde hasar kontrolü yapınız. Hasarlı bir ürün tespit ettiğinizde, fotoğrafını çekip kuryenin imzalayacağı bir tutanak hazırlayınız. Hasar oldukça büyük ise kargo kabulü yapmayınız. Koli fotoğraflarını çekiniz ve neden teslim almadığınıza dair tutanak tutunuz. 

 

Bazı durumlarda kargoyu sizlerin yerine başka birileri teslim alabilir (apartman görevlisi vb.) veya hasar kontrolü yapılmamış olabilir. Bu durumlarda da hasarlı ürünün fotoğrafını çekip, 0545 836 97 36 nolu telefonumuza iletebilirsiniz. İsim-Soyisim ve sipariş numaranızı belirtmeyi lütfen unutmayınız.

 

Hasarın durumuna göre Müşteri Temsilcilerimiz sizleri yönlendirmektedir. Zararınız mutlaka firmamız tarafından telafi edilir.

 

15. İade süreci nasıl işliyor?

 

27.11.2014 tarih 29188 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren "Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği”nin 2. Maddesinin (ğ) nolu bendi gereği "Yiyecek ve içecek gibi günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine” ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

 

Teslim aldığınız ürünlerle ilgili bir şikayetiniz olması durumunda örneğin kargodan kaynaklı hasarlı ürün veya üretici kaynaklı herhangi bir kusurlu ürünü teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde şikayetinizi bize iletebilirsiniz. Gıda ürünlerinde paket açıldıktan sonra iade mümkün olmamaktadır. Ürün tüketilmeyecek durumda ise mutlaka telafisini gerçekleştiririz, ancak subjektif yorumlamaya açık (Ör: Ürünün tadını beğenmedim vb) şikayetlerinizde maalesef paketi açılmış ürünün iadesi yapılmamaktadır.

 

İade taleplerinizi 0 545 836 97 36 nolu telefonumuza veya [email protected] e-mail adresimize iletebilirsiniz. İade taleplerinizde sipariş numaranızı ve isim-soyisminizi belirtmeyi lütfen unutmayınız.

 

İade talebiniz alınıp onaylandıktan sonra 7-15 gün içerisinde iadeniz kredi/banka kartı ile verdiğiniz siparişlerde kartınıza, havale & eft ve kapı tahsilatlı siparişlerinizde banka hesabınıza yapılır. Kredi kartı ile verilen siparişlerde bizler iadenizi işleme alıp, banka aracılığı ile iade talimatı geçeriz ancak iade süreci bizim ve sizin bankalarınıza bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle iadeler 7-15 gün zaman alabilmektedir.

 

16. Güvenlik nasıl sağlanıyor?

 

Kişisel bilgilerinizin korunması için gereken bütün önlemler alınmıştır. İnternet sitemizin güvenliği gelişmiş en yüksek güvenlik sistemi olan 256 bit imash şifreleme sistemi ile sağlanmaktadır ve hiçbir bilginiz üçüncü kuruluşlarla paylaşılmamaktadır.

 

 

17. Sizlere nasıl ulaşabilirim?

 

Telefon : 0 545 836 97 36 nolu telefonumuzdan hafta içi ve Cumartesi günleri mesai saatlerimizde (09:00-18:00) ulaşabilirsiniz. Yoğunluk nedeniyle ulaşamadığınız durumda mutlaka aradığınız numaraya geri dönüş yapılır. WhatsApp uygulaması ile de aynı numaradan bize mesaj gönderebilirsiniz.

 

E-Mail : [email protected] e-mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

Mağaza Adres : Atatürk Mahallesi 2179 Sokak No:2/A Urla- İzmir

 

Instagram: @blwmarketim hesabımızdan DM ile bize ulaşabilirsiniz.

 

Facebook Sayfa: BLW Marketim resmi sayfamızdan bize mesaj gönderebilirsiniz.

 

Facebook Kapalı Grup : BLW Marketim - Sağlıklı Beslenme Facebook kapalı grubumuza üye olarak, post açabilir ve tüm postlara yorum yapabilirsiniz.


  
  
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR