Kargo ücreti nedir ve alışveriş tutarına dahil midir?

Kargolarımız YURTİÇİ KARGO ile gönderilmektedir.

Yurtiçi Kargo ücreti 74.90 TL’dir. 

350- 749,99 TL arası  siparişlerinizde Türkiye içinde kargo ücreti 34.90 TL'dir.

750 TL ve üzeri siparişlerinizde Türkiye içinde KARGO ÜCRETSİZDİR.

 

Güncel "Kargo Ücretsiz” kampanyalarımızın takibi için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Kapı tahsilat ücretleri, kargo ücretinden ayrıdır.

Kıbrıs Gönderimleri: Kıbrıs’a gönderim yapılmaktadır, Kıbrıs gönderimlerine kolinizin desi bilgisine göre özel kargo ücreti çıkmaktadır. Kıbrıs gönderilerinizin desi hesabı için 0232 752 11 00 nolu telefonumuzdan veya [email protected] e-mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Yurtdışı Gönderimleri : Yurtdışı ülkelere UPS Hava Kargo ile gönderim yapılmaktadır. (24-48 saat içerisinde teslim). Yurtdışı gönderimlerine kolinizin desi bilgisine göre özel kargo ücreti çıkmaktadır. Yurtdışı gönderilerinizin desi hesabı için ülke ve adres bilgilerinizi iletmek için  0545 836 97 36 nolu telefonumuzdan veya [email protected] e-mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Kargom ne zaman hazırlanır ve gönderilir? Ne zaman ulaşır?

 

Hafta içi mesai günlerinde saat 16:00’a kadar olan siparişleriniz aynı gün içerisinde kargoya verilir. Özel durumu olan veya o an için stoklarımızda bulunmayan bir ürün varsa en geç 24 saat içerisinde tedarik edilir ve kargonuz siparişinizin ertesi günü yola çıkar.

Cuma günü 16:00 sonrası ve hafta sonu verilen siparişleriniz, hafta sonları kargo firmaları dağıtım yapmadığı için Pazartesi günü kargoya verilir.

Özel durumu olan ürünler;

  • Soğuk gönderilen ürünler (peynir, tereyağ vb.) : Pazartesi-Salı ve Çarşamba günleri kargo çıkışı yapılır.
  • Taze sebze ve meyve : Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe günleri kargo çıkışı yapılır.

 

Siparişim kargolandıktan sonra nasıl takip edebilirim?

 

Siparişiniz hazırlandıktan sonra aynı gün içerisinde kargoya verilir. "Siparişiniz Kargolandı” maili akşam 19:00-22:00 saatleri arasında size gönderilir ve kargo takip numaranız bu mail içerisinde yer alır. Aynı zamanda websitemizden "Hesabım > Siparişlerim > Kargo Takip” menüsünden de kargo takip numaranızı bulabilirsiniz. Kargonuzu, kargo takip numaranız ile seçmiş olduğunuz kargo şirketinin web sitesinden veya mobil uygulamasından takip edebilirsiniz. Dağıtıcı şubenin telefon ve adres bilgilerine de kargo firması web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Kargo sürecindeki gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Ancak kargo firması ile çözemediğiniz problemler oluşursa bizimle iletişime geçip destek alabilirsiniz. 

Kargolarınız İzmir Merkez depomuzdan gönderilmektedir. İzmir’e 600 km uzaklıktaki şehirlere 24 saat, 600 km üstü uzaklıktaki şehirlere 48 saat içinde teslimat yapılmaktadır.

Kargo hakkında doğru bilinen yanlışlar;

  • "Kargo kuryesi dağıtıma çıkarken müşteriyi arar.” : Kargo firmalarının şubeleri veya kuryeleri dağıtım öncesinde veya sırasında müşteriyi aramak zorunda değillerdir. Kargonuzun dağıtıma çıkıp çıkmadığını size e-mail ile gönderilen kargo takip numarasından takip etmeniz gerekir. Dağıtıma çıkıldığında kargonuzun statüsü "dağıtımda” olarak değiştirilir. Kargonuz dağıtımdayken adresinizde beklemenizi rica ederiz.
  • "Kurye bir daha gelir.” : Kargo firmaları oldukça yoğun çalışmaktadır ve ne yazık ki adresinize sadece 1 kez gelirler. Bir kez daha dağıtıma çıkmazlar. Eğer dağıtımdayken adresinizde bulunmaz iseniz kargonuzu ilgili kargo şubesinden 2 iş günü içerisinde almanız gerekir, aksi durumda kargonuz bize iade edilir.
  • Kargo firmaları Pazar günleri ve tüm resmi tatillerde kapalıdır. Cumartesi günleri de yarım gün mesai yaparlar ve genelde mal kabul eder ama dağıtım yapmazlar. Bu nedenle Cuma-Cumartesi günleri verilen siparişlerinizin hafta sonu size teslim edilmesi ne yazık ki mümkün değildir.

 

Siparişim geldi, kargo sürecinde hasar görmüş, ne yapmalıyım?

 

Bizler ne kadar sağlam paketleme yapsak da koliniz veya içindeki ürünlerden bazıları kargo sürecinde hasar görebilir. Kargonuzu teslim alırken mutlaka kuryenin önünde hasar kontrolü yapınız. Hasarlı bir ürün tespit ettiğinizde, fotoğrafını çekip kuryenin imzalayacağı bir tutanak hazırlayınız. Hasar oldukça büyük ise kargo kabulü yapmayınız. Koli fotoğraflarını çekiniz ve neden teslim almadığınıza dair tutanak tutunuz. 

Bazı durumlarda kargoyu sizlerin yerine başka birileri teslim alabilir (apartman görevlisi vb.) veya hasar kontrolü yapılmamış olabilir. Bu durumlarda da hasarlı ürünün fotoğrafını çekip, 0545 836 97 36 nolu telefonumuza iletebilirsiniz. İsim-Soyisim ve sipariş numaranızı belirtmeyi lütfen unutmayınız.

Hasarın durumuna göre Müşteri Temsilcilerimiz sizleri yönlendirmektedir. Zararınız mutlaka firmamız tarafından telafi edilir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR