Bebek Liderliğinde Beslenme BLW / Genişletilmiş Revize
Bebek Liderliğinde Beslenme BLW / Genişletilmiş Revize

Bebek Liderliğinde Beslenme BLW / Genişletilmiş Revize

0,00
Para Puan : 0

 Genişletilmiş revize baskıdır. 

 

"Sağlıklı aile yemeklerini bebeğinizle paylaşmak ve ona kendini besleme fırsatını sunmak doğal ve eğlencelidir. Ek gıdaya geçişi stressiz ve kolay hale getirir ve hayat boyu sürecek sağlıklı ve mutlu yeme alışkanlığının temelini oluşturur. Öyleyse bebeğinize güvenin ve BLW serüveninin tadını birlikte çıkarın.”
 
Gill Rapley, Tracey Murkett
Baby-led Weaning (O Tabak Bitecek mi?) Kitabının Yazarları
 
BLW (Baby Led Weaning) veya Türkçesi, Bebek Öncülüğünde Beslenme’ye bakışım bir hekim olarak çok doğal ve sistemimizle en uyumlu yöntem olduğu yönündedir. Bebek öncülüğünde beslenme bebeğin beslenme içgüdüsünü desteklediğinden dolayı hem bebek hem de anne için özgürlük anlamına geliyor. Bu yöntemde tabiatımız yol gösteriyor; daha iyi bir rehber olabilir mi? Bebeğiniz yapabileceğini yerine getiriyor ne fazlasını ne de azını. BLW, bebeğin kendini bıraktığı ailenin de kendisini bırakması gereken bir akıştır. Her zaman derim ki doğana saygı duy!
 
BLW Türkiye anneleri bu akışın farkında olan ve bunun fark edilmesine emek veren, uzman bilgisi doğrultusunda ilerleyen bilinçli annelerdir. Çalışmalarından dolayı tebrik ederim ve faydalanmanızı dilerim.
 
Gökhan Mamur / Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı
 
Ek gıdaya geçiş dönemi, bebeklerin beslenme alışkanlıklarının da şekillenmeye başladığı dönemdir. Bebeklerin bu dönemde, BLW yöntemiyle yeme ile ilgili kararları kendilerinin verebiliyor olmaları, onların ileri yaşlarda daha dengeli ve sağlıklı beslenmelerine olumlu etki eder. Bu yöntem bebeğin beslenme içgüdülerini desteklediğinden dolayı hem bebek hem de anne için özgürlük aslında. Bu dönemde annelerin de bebeklerinin ‘ yetersiz ‘ beslendiği konusunda endişeleri olduğunu biliyorum. İşte bu yüzden bu kitap, bu yöntemi anlatırken, annelerin içini de rahatlatan bir rehber olmuş.
 
Betül Karakuş / Diyetisyen
 
Bebek liderliğinde beslenme... Aslında bebeğinizi kendi duygularıyla baş başa bırakarak yemek yemeği deneyimlemesini sağlamak. Yemesi gerektiği kadar yediği, zorlanmadığı, her tadı gerçek lezzetiyle tanıyıp sevip sevmeme özgürlüğüne sahip olduğu bir beslenme biçimi oğlum ve benim için. Etraf batıyor evet ama çok eğlenceli!
 
 
  • Ceyda Düvenci / Oyuncu-Sunucu
 

 

Etiketler
Bebek, Bebek Liderliğinde, Bebek Liderliğinde Beslenme, Bebek Liderliğinde Beslenme BLW, Bebek Liderliğinde Beslenme BLW Genişletilmiş, Bebek Liderliğinde Beslenme BLW Genişletilmiş Revize, Bebek Liderliğinde Beslenme BLW Revize, Bebek Liderliğinde Beslenme Genişletilmiş, Bebek Liderliğinde Beslenme Genişletilmiş Revize, Bebek Liderliğinde Beslenme Revize, Bebek Liderliğinde BLW, Bebek Liderliğinde BLW Genişletilmiş, Bebek Liderliğinde BLW Genişletilmiş Revize, Bebek Liderliğinde BLW Revize, Bebek Liderliğinde Genişletilmiş, Bebek Liderliğinde Genişletilmiş Revize, Bebek Liderliğinde Revize, Bebek Beslenme, Bebek Beslenme BLW, Bebek Beslenme BLW Genişletilmiş, Bebek Beslenme BLW Genişletilmiş Revize, Bebek Beslenme BLW Revize, Bebek Beslenme Genişletilmiş, Bebek Beslenme Genişletilmiş Revize, Bebek Beslenme Revize, Bebek BLW, Bebek BLW Genişletilmiş, Bebek BLW Genişletilmiş Revize, Bebek BLW Revize, Bebek Genişletilmiş, Bebek Genişletilmiş Revize, Bebek Revize, Liderliğinde, Liderliğinde Beslenme, Liderliğinde Beslenme BLW, Liderliğinde Beslenme BLW Genişletilmiş, Liderliğinde Beslenme BLW Genişletilmiş Revize, Liderliğinde Beslenme BLW Revize, Liderliğinde Beslenme Genişletilmiş, Liderliğinde Beslenme Genişletilmiş Revize, Liderliğinde Beslenme Revize, Liderliğinde BLW, Liderliğinde BLW Genişletilmiş, Liderliğinde BLW Genişletilmiş Revize, Liderliğinde BLW Revize, Liderliğinde Genişletilmiş, Liderliğinde Genişletilmiş Revize, Liderliğinde Revize, Beslenme, Beslenme BLW,